+90(232) 412 97 01 sbt@deu.edu.tr

Turkish | English
Menu
Anasayfa

Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
SPOR SALONU/HAVUZ KULLANIM DUYURUSU

Yüksekokulumuz öğrencilerinin dikkatine

İsteyen öğrenciler Sağlık Yerleşkesi Spor Salonunun “A” kısmından her gün.
Yüzme havuzundan da Çarşamba 11:30-13:30 ve Cuma 11:30- 15:30 saatleri arasında faydalanabileceklerdir.

DERS KAYITLARI SIRASINDA KARŞILAŞILAN SORUNLAR HAKKINDA

Ders kayıtları sırasında karşılaşılan bazı durumlarla ilgili aşağıda belirtilen konular öğrencilerimizin dikkatine sunulur.

1- Ders kayıtları sırasında özellikle alt sınıflardan dersleri olan öğrencilerimizin alacakları zorunlu veya seçmeli derslere, kayıtlar başlamasına rağmen karar veremedikleri veya yeni sınıflarına göre almaları gereken dersleri bilmedikleri gözlemlenmiştir.

Öğrencilerimizin 2017-2018 öğretim yılı bahar yarıyılı ders kayıtları için öğretim planında bulunan dersleri önceden bilmeleri ve incelemeleri, öğretim planı ve ders programlarına göre daha uygun bir ders kaydı yapmaları için önemlidir. Öğretim planları web sitemizde bulunmaktadır ve duyuru panolarımızda asılıdır.

2- Ders kayıtları yapılmadan önce Yüksekokulumuz tarafından ders kayıt duyurusu yayınlanmaktadır. Bu duyuruda öğrencilerimizin ders kayıtlarını nereden yapacakları, ders kayıtları sırasında izlemesi gereken adımlar ve kayıt sırasında genel olarak karşılaşabilecekleri durumlarda neler yapabilecekleri belirtilmektedir. Açılacak seçmeli dersler ve yarıyıllara göre seçmeli derslerle ilgili bazı bilgiler bulunmaktadır. Ders kayıt işlemine başlamadan önce bu duyuruların okunması gerekmektedir.

3- Bazı öğrencilerimizin ders kayıtları sırasında seçmeden bazı dersleri seçtiklerini sandıkları ve sonradan genelde derslerin yapılış sürecinde durumun tespit edildiği belirlenmiştir. Benzeri durumlarla karşılaşmamak ve alınmak istenen derse kayıt için geç kalmamak için öğrencilerimizin ders kaydını tamamladıktan sonra alacakları ders kayıt formu çıktısını incelemeleri gerekmektedir.

4- Ders kayıt tarihlerine bazı öğrencilerimizin uymadıkları görülmektedir. Öğrencilerimizin ilan edilen kayıt tarihlerine ve ders kaydı sonrasında örneğin kapanabilecek derslere kayıtlanan öğrencilerin yeni seçmeli derse kayıtlanabilmeleri için vermeleri gereken dilekçe tarihlerine ve duyurularda bulunabilecek çeşitli konulardaki tarihlere uyması gerekmektedir.

1. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

26 Eylül 2017 Salı Saat 10:00’da 303 – 305 numaralı sınıfta Yabancı dil yeterlilik sınavı yapılacaktır.

26 Eylül 2017 Salı Saat 11:00’da 303 numaralı sınıfta Kariyer Planlama ile ilgili tanıtım,

26 Eylül 2017 Salı Saat 11:30’da 303 numaralı sınıfta Oryantasyon programı tanıtımı yapılacaktır.

Not: Katılım zorunludur.

2017-2018 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI KAPANAN DERSLER (Güncellendi 21.09.2017)

Aşağıda belirtilen dersler kapatılmıştır. Belirtilen derslerin yerine ders almak isteyen öğrencilerin 25/09/2017 tarihi mesai bitimine kadar öğrenci işlerine dilekçe ile başvurması gerekmektedir.

 

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ (ÖRGÜN) BÖLÜMÜ

SBS 2003 OKÇULUK (SEÇMELİ)  (B ŞUBESİ KAPANMIŞTIR)

SBS 3001 STEP-AEROBİK (SEÇMELİ)

SEÇ 4015 FİZİKSEL AKTİVİTE VE SAĞLIK (SEÇMELİ)

 

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ (İ.Ö.) BÖLÜMÜ

SBS 2003 OKÇULUK (SEÇMELİ) (A ŞUBESİ KAPANMIŞTIR)

UDT 2007 HENTBOL I (UZMANLIK)

SBS 3001 STEP-AEROBİK (SEÇMELİ)

SEÇ 4009 SPORDA SPONSORLUK (SEÇMELİ)

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ

BSÖ 2015 ÇOCUK VE SPOR (SEÇMELİ)

BSÖ 4023 SPORTİF PERFORMANSIN ÖLÇÜLMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ (SEÇMELİ)

BSÖ 4025 YAŞLILIK VE SPOR (SEÇMELİ)

TÜRK DİLİ DERSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA (ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ VE ÖĞRETMENLİK BÖLÜMÜ İÇİN)

TÜRK DİLİ DERSİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA (ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ VE ÖĞRETMENLİK BÖLÜMÜ İÇİN)

Türk Dili dersi  uzaktan eğitim yolu ile alınacaktır. Öğrencilerimiz erişimi DEUZEM  üzerinden sağlayıp dersleri izleyebileceklerdir. Dönem başında kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra http://oys.deu.edu.tr adresine DEBİS bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Vize ve final sınavları okulumuzda yapılacaktır.

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE

Antrenörlük Eğitimi (örgün) öğrencileri:

  1. sınıf öğrencileri Antrenörlük Eğitimi (İ.Ö.) den çakışma nedeniyle

alamadıkları 1 ders,

  1. sınıf ve beklemeli öğrencileri Antrenörlük Eğitimi (İ.Ö.) den çakışma

nedeniyle alamadıkları 2 ders alabilirler.

 

Antrenörlük Eğitimi (İ.Ö.) öğrencileri:

  1. sınıf öğrencileri Antrenörlük Eğitimi (örgün) den çakışma nedeniyle

alamadıkları 1 ders,

  1. sınıf ve beklemeli öğrencileri Antrenörlük Eğitimi (örgün) den çakışma

nedeniyle alamadıkları 2 ders alabilirler.

 

Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencilerimizden yukarıdaki duyuru konusunda

çakışma nedeniyle alamadıkları dersi/dersleri almak isteyenlerin,

22/09/2017 tarihi mesai bitimine kadar dilekçelerini vermeleri

gerekmektedir.

DERS KAYIT SÜRESİNİN UZATILMASI HAKKINDA

Web ders kayıtları 19/09/2017 (Salı) 17:00 tarihine kadar uzatılmıştır

2017-2018 ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI DERS KAYDI İLE İLGİLİ DUYURU (Ara sınıf ve son sınıflar için)

2017/2018 öğretim yılı güz yarıyılı ders kaydı işlemleri 13/09/2017 – 15/09/2017 tarihleri arasında yapılacaktır. (Ders Kayıt başlama saati: 10:00)

 

(Yüksekokulumuzu 2017 – 2018 öğretim yılı başında kazanan 1. sınıf öğrencilerinin güz dönemi ders kayıtları otomatik olarak yapılacaktır.)

 

Öğrencilerimizin mağdur olmamaları açısından ders kayıt tarihlerinde web kayıt ekranından ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

 

Ders kaydı nereden yapılacak?

 

Öğrencilerimiz www.deu.edu.tr adresinden Bilişim Servisleri başlığı altında Web Kayıt ‘tan kayıt sistemine ulaşabilirler; öğrenci numaraları ve şifrelerini kullanarak giriş yapabilirler.

 

Danışman onayı:

 

Her öğrencinin kaydının geçerli olabilmesi için ders kaydının danışmanı tarafından web kayıt üzerinden onaylanması gerekmektedir. Danışmanlar belli aralıklarla öğrenci kayıtlarını kontrol edip onay ya da red işlemlerini yapacaklardır. Red işlemi yapılabileceğinden, öğrencilerimizin kayıtlarının onaylanıp onaylanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

Tekrar kayıt hakkı : Ders kaydını tamamlayan ancak yeniden kayıt yapmak isteyen öğrencilerimiz ders kayıt tarihleri içinde web üzerinden yeniden kayıt yapabilirler.

 

Tekrar ders kaydı yapıldıktan sonra Danışman tarafından onay ya da red işlemi yapılabilir.

 

Seçilen ders Kontrolü:  Öğrencilerimizin mağduriyet yaşamamaları açısından seçtikleri derslerin kod ve adlarına dikkat etmeleri ve kayıtlarını tamamladıktan sonra alacakları ders kayıt formu çıktısını kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

Harçlar: Yüksekokulumuz öğrencilerinin yatırmak zorunda oldukları harç miktarları Rektörlük Öğrenci İşleri tarafından bankalara yüklenecektir. Bu konuda herhangi bir sorun veya problemle karşılaşılması durumunda “Rektörlük Öğrenci İşleri” ile irtibat kurulmalıdır.

 

Kayıt ekranında DPY çıkan dersler: Bazı derslerin kodlarının değişmesi nedeniyle ekranda DPY (ders programında yok) notu ile karşılaşan (sadece bu dersleri almak isteyen) öğrencilerimizin 22/09/2017 tarihi mesai bitimine kadar dilekçe ile öğrenci işlerine başvurması gerekmektedir.

 

Kapanacak seçmeli dersler:

 

Kayıt sonrasında yeterli sayıda öğrenci olmadığı için kapanan dersler Yüksekokulumuz tarafından ilan edilecektir. Bu dersleri seçen öğrencilerimizin başka seçmeli ders/dersler almak istemeleri halinde 22/09/2017 tarihi mesai bitimine kadar Yüksekokulumuza dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Öğrencilerimizin kayıt sonrası kapanacak seçmeli dersler duyurularını takip etmeleri gerekmektedir.

 

 

Şubeli dersler: Bazı dersler 2 şubeli açılmaktadır. Örneğin; web kayıtta bu derslerden herhangi birinin B şubesine kayıtlanmış bir öğrencimiz A şubesine geçerse daha önce çakışma nedeni ile alamadığı bir dersi alabileceğini düşünürse 22/09/2017 tarihi mesai bitimine kadar dersin şube değişimi için öğrenci işlerine başvurması gerekir.

 

Devamdan muaf dersler ile ilgili: Öğrencilerimiz kayıt sırasında devamdan muaf olduğu derslerde de derste var ise laboratuvar, proje, atölye, sınıf dışında yapılan uygulamalar ve benzeri yarıyıl içi çalışmalarının en az % 80’ine katılması gerekir. Öğrencilerimizin dersler başladığında ders hocalarından bilgi alması gerekmektedir.

 

 

GÜZ YARIYILI SEÇMELİ DERSLERİYLE İLGİLİ HATIRLATMA BİLGİLERİ:

 

BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ:

 

  1. yarıyıl Seçmeli derslerinden mezun oluncaya kadar her gruptan 1’er tane alıp başarılı olmaları gerekmektedir. Koyu siyah yazılı olan dersler kayıt için açılacaktır. Belirtilen seçmeli derslere, kontenjan konulacaktır.

 

1.grup:

BSÖ 2013 SPOR PSİKOLOJİSİ (SEÇMELİ)

BSÖ 2015 ÇOCUK VE SPOR  (SEÇMELİ)

2.grup:

BSÖ 2019 MESLEK ETİĞİ (SEÇMELİ)

BSÖ 2029 SPOR TESİSLERİ İŞLETMESİ VE YÖNETİMİ (SEÇMELİ)

  1. grup:

BSÖ 2021 DÜŞÜNCE VE UYGARLIK TARİHİ (SEÇMELİ)

BSÖ 2023 TEKNOLOJİK GELİŞİM VE İNSAN (SEÇMELİ)

BSÖ 2031 SPORDA SPONSORLUK  (SEÇMELİ)

 

  1. yarıyıl Açılan seçmeli derslerinden öğrenciler mezun oluncaya kadar 1 tane alacaklardır. Koyu siyah yazılı olan dersler kayıt için açılacaktır. Belirtilen seçmeli derslere, kontenjan konulacaktır.

 

BSÖ 3011 OKUL ÖNCESİNDE OYUN VE BEDEN EĞİTİMİ (SEÇMELİ)

BSÖ 3013 OKÇULUK (SEÇMELİ)

BSÖ 3017 SPORDA YETENEK BELİRLEME VE YÖNLENDİRME (SEÇMELİ)

BSÖ 3019 FUTSAL (SEÇMELİ)

BSÖ 3025 KAMP EĞİTİMİ (KIŞ) (SEÇMELİ)

BSÖ 3027 PİLATES (SEÇMELİ)

BSÖ 3037 YOGA (SEÇMELİ)

 

  1. yarıyıl : Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü öğrencileri mezun oluncaya kadar 7. Yarıyıl seçmeli derslerinden aşağıda belirtilen seçmeli ders gruplarının her birinden 1’er tane alıp başarılı olmaları gerekmektedir. Koyu siyah yazılı olan dersler kayıt için açılacaktır.

 

1.grup:

BSÖ 4007 SPOR SAKATLIKLARI VE REHABİLİTASYON (SEÇMELİ)

BSÖ 4015 SPOR BİYOMEKANİĞİ (SEÇMELİ)

 

 

 

2.grup:

BSÖ 4021 SPOR SOSYOLOJİSİ (SEÇMELİ)

BSÖ 4023 SPORTİF PERFORMANSIN ÖLÇÜLMESİ VE DEĞERLENDİRİLMESİ (SEÇMELİ)

BSÖ 4025 YAŞLILIK VE SPOR (SEÇMELİ)

BSÖ 4031 SPOR PAZARLAMASI (SEÇMELİ)

 

 

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ (ÖRGÜN VE İ.Ö.)

 

Antrenörlük Eğitimi Bölümü örgün ve İ.Ö. öğrencileri mezun oluncaya kadar 3. Yarıyıl seçmeli derslerinden 1 tane, 5. Yarıyıl seçmeli derslerinden 1 tane ve 7. yarıyıl seçmeli derslerinden 1 tane alıp başarılı olmaları gerekmektedir. Koyu siyah yazılı dersler kayıt için açılacaktır.

 

(Aşağıda belirtilen derslerden başka; UDE/UDT kodlu uzmanlık seçmeli derslerini öğrenciler alanlarına göre seçeceklerdir.)

 

3 .yarıyıl

SBS 2001 BADMİNTON (SEÇMELİ)

SBS 2003 OKÇULUK (SEÇMELİ)

SBS 2005 TENİS (SEÇMELİ)

SBS 2007 MASA TENİSİ (SEÇMELİ)

  1. yarıyıl

SBS 3001 STEP-AEROBİK (SEÇMELİ)

SBS 3003 DOĞA SPORLARI (SEÇMELİ)

SBS 3005 GÜREŞ (SEÇMELİ)

7 .yarıyıl

SEÇ 4001 KADIN VE YAŞLILARDA SPOR (SEÇMELİ)

SEÇ 4003 SPOR FELSEFESİ VE OLİMPİZM (SEÇMELİ)

SEÇ 4005 SPOR TARİHİ (SEÇMELİ)

SEÇ 4007 SPOR HUKUKU (SEÇMELİ)

SEÇ 4009 SPORDA SPONSORLUK (SEÇMELİ)     

SEÇ 4013 GÜZEL KONUŞMA VE YAZMA (SEÇMELİ)

SEÇ 4015 FİZİKSEL AKTİVİTE VE SAĞLIK (SEÇMELİ)

 

Not:  4. Sınıf Antrenörlük Eğitimi (örgün ve İ.Ö.) öğrencileri,  ANT 4001 Staj Uygulaması dersinde branşlarıyla ilgili hocanın şubesi seçmeleri gerekmektedir.

 

 

Kayıt duyuruları zaman zaman güncellenebileceğinden öğrencilerimizin duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

 

 

Ders kaydınızı tamamladıktan sonra ders kayıt formu çıktısını alınız.

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ İKİNCİ ÖĞRETİM KAYITLARIMIZ TAMAMLANMIŞTIR

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ İKİNCİ ÖĞRETİM KAYITLARIMIZ TAMAMLANMIŞTIR ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLERİZ

ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ BÖLÜMÜ ÖRGÜN ÖĞRETİM KAYITLARIMIZ TAMAMLANMIŞTIR

İKİNCİ ÖĞRETİM KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR. ASİL LİSTE KAYITLARI TAMAMLANDIKTAN SONRA YEDEK LİSTELERİMİZ İKİ SAAT ARA İLE GÜNCELLENECEKTİR.

YEDEK LİSTEDE ADI BULUNAN ADAYLARIN SÜRESİ İÇİNDE OKULUMUZLA İLETİŞİME GEÇMELERİ GEREKMEKTEDİR. SÜRESİ İÇİN BAŞVURMAYAN ADAYLARIN KAYIT HAKKI KAYBOLMUŞ SAYILACAKTIR.

ÜNİVERSİTELERARASI YÜZME ŞAMPİYONASINDA REKOR

    Türkiye üniversite sporları federasyonunun düzenlediği Üniversiteler Yüzme şampiyonasında Öğrencimiz Berkay Şendikici 200 metre kurbağalama branşında 02.18.00′ lik derecesiyle Üniversiteler rekoru kırarak 1. olmuştur.  Ayrıca bu başarısıyla dünya üniversite oyunlarında üniversitemizi temsil etme hakkı kazanmıştır.

WhatsApp Image 2017-05-11 at 09.37.29

ORYANTİRİNG-TRİATLON VE KİCK BOKS ŞAMPİYONALARINDAN MADALYA VE KUPALARLA DÖNDÜK

    Türkiye üniversite sporları federasyonunun düzenlediği Üniversiteler Oryantiring Şampiyonası Bayan Türkiye 2.
Triatlon şampiyonası Bayanlar Ferdi Türkiye 3. Esra Gökçek
Triatlon şampiyonası Bayanlar Takım Türkiye 1. 
Triatlon şampiyonası Erkekler Takım Türkiye 3.
Kick Boks Şampiyonası +70 Full Contact Gizem Nur Yıldız Türkiye 2.
Kick Boks Şampiyonası +70 Low Kick Mukadder Batır Türkiye 3. olmuştur öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

IMG_9996 17103641_10155094042635859_1516109726906511329_n IMG_9144
ESKRİMDE ŞAMPİYON DOKUZ EYLÜL

    Türkiye üniversite sporları federasyonunun düzenlediği 1-3 Mayıs tarihlerinde Konya’ da gerçekleşen,  Türkiye Üniversiteler Eskrim Şampiyonasında Yüksekokul öğrencimiz Bağdagül TUNCAN kadın epe branşında şampiyon olmuştur.
    Aynı zamanda Bağdagül Tuncan, Cansu Doğan ve Aylin Çomak’tan oluşan kadın epe takımımız ile Çisil Engin, Seray Aksoy, Büşra Ulusoy’dan oluşan kadın flöre takımlarımız çeyrek final oynama başarısını göstermiştir.
Ferdi erkek flöre branşında yarışan öğrencimiz Cem Fidan grup maçlarından üç galibiyet ile çıkarak tur atlama başarısını göstermiştir. Tüm takımımızı tebrik ediyoruz. 

IMG_4971

IMG_5002

IMG_5003

BASKETBOLCULARIMIZ SÜPER LİGDE

 Üniversitemiz Bayan Basketbol Takımı, Süper lige yükselme grup maçlarında ikinciliği elde ederek süper lige çıkmıştır.
Takımımıza süper ligde başarılar diliyoruz.


aaca3eff-841c-48fb-adbe-7ac621257172

BAŞVURACAK ADAYLAR ve MEZUN OLACAK ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ FORMLAR YAYIMLANMIŞTIR.

Başvuracak adaylar  ve mezun olacak öğrenciler gerekli belgeleri ilgili bölümden indirebilirler.